چهارمین همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش با موفقیت برگزار شد

چهارمین همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش از ۲۴ لغایت ۲۶ بهمن 1401 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش و با حضور گسترده فعالان صنعت پتروشیمی و پالایشی کشور، مقامات ارشد این صنعت و مدیران عامل شرکت های بزرگ صنعت مزبور برگزار شد.

بر اساس این گزارش، چهارمین دوره نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی ، پالایش و پتروپالایش با محوریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران و با تمرکز بر نوآوری، فناوری های نوین و توسعه زنجیره ارزش پایین دستی پتروشیمی در جزیره کیش برگزار شد.

در نمایشگاه و همایش ، مواردی همچون انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، حمایت از صنایع پایین‌دستی، توجه به نقش پژوهش و فناوری، حمایت و استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور، توسعه ابزار‌های مالی باهدف توسعه صنعت پتروشیمی، تبیین اهمیت و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری موردتوجه قرارگرفت.

این نمایشگاه برای حضور گسترده مجتمع‌ها و فعالان پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی، شرکت‌های دانش‌بنیان، سیستم بانکی و بازار سرمایه و تولیدکنندگان فعال بخش خصوصی برگزار شد و در حدود ۳۰۰ شرکت معتبر داخلی در آن حضور بهم رساندند.

 

فهرست