سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش

در سال 1398 با هدف حمایت از تولید داخلی و استفاده حداکثری از توان شرکت های تولید کننده تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به ویژه شرکت های دانش بنیان، گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیرو یک تفاهم نامه نسبت به برگزاری “اولین نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کشور” در جزیره کیش اقدام نمودند.

با توجه به دستاوردهای قابل توجه دوره اول و استقبال مخاطبین، دومین دوره این رویداد با حضور بیش از 200 شرکت داخلی در مساحتی به وسعت 21 هزار متر مربع همراه با برگزاری 40 نشست تخصصی با حضور مسئولین و دست اندرکاران گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، بنگاه های اقتصادی نظیر بانک ها و تامین سرمایه ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار گردید.

برگزاری بیش از 500 جلسه از قبل هماهنگ شده بین مشارکت کنندگان و در نهایت عقد بیش از 126 تفاهم‌نامه به ارزش 50 هزار میلیارد ریال و عملیاتی شدن 80% تفاهم نامه های فوق طی 10 ماه گذشته نشان دهنده عزم راسخ برگزار کنندگان در تحقق اهداف کلان برگزاری این نمایشگاه می باشد.

دستاوردهای موفق که حاصل برگزاری موفق رویدادهای گذشته بوده است؛ برگزارکنندگان نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی را بر آن داشته که با بهره گیری از تجربیات موفق پیشین و با هدف تضمین و تثبیت جایگاه تولیدکنندگان داخلی تجهیزات صنعت پتروشیمی نسبت به برگزاری دوره جدید این رویداد اقدام نمایند.

از همین رو در سال 1400 و در ادامه مسیر تحقق برنامه‌های از پیش تعیین شده، نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در تاریخ 2 لغایت 4 اسفند ماه سال 1400 در جزیره کیش برگزار  گردید.

شایان ذکر است کلیه شرکتهای تابعه گروه خلیج فارس، ضمن حضور در این نمایشگاه نسبت به ارائه نیازمندی های خود به تولید کنندگان تجهیزات و شرکت های دانش بنیان از یک سو و از سوی دیگر کلیه شرکتهای تولیدی دانش بنیان و نوآور و خدماتی فعال در صنعت پتروشیمی و صنایع وابسته (پس از اخذ امتیاز رجیستری) زمینه‌های گسترش همکاری‌های متقابل در راستای حمایت از تولید ملی را فراهم  نمودند.

همچنین نشست‌های مختلفی در قالب همایش، کارگاه های تخصصی و جلسات بنگاه به بنگاه (B2B) برگزار خواهد شد.

فهرست